Історія


ІСТОРІЯ

КИЇВСЬКОГО ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА

ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ

       В далекому 1867 році Київська міська управа через губернатора краю звернулась до імператора Росії Олександра ІІ з проханням дати дозвіл на відкриття ремісничого училища для навчання бідних дітей ремеслам. Імператор дав такий дозвіл. 19 вересня 1874 року було урочисто відкрито ремісниче Олександрівське училище, в якому навчався 101 учень.

      В перші роки училище готувало фахівців з ковальсько-слюсарної, швейної, шорної, токарної та столярної професій.  У 1917році училище реорганізували у Вищу ремісничу школу.

Контрольна робота з математики в Київському Олександрівському ремісничому училищі
(викладач Терехіна О.А.)

      У 1940 році, в зв’язку із створенням державної системи трудових резервів, училище реорганізували в Ремісниче училище № 3 з контингентом у 700 учнів.

Під час Великої Вітчизняної війни у липні 1941 року училище евакуйоване на Урал, в місто Курган, де учні навчалися і на військових заводах виготовляли продукцію для фронту.

 

      У 1943 році, після визволення Києва  від німецько-фашистських загарбників училище відновлює навчання і в майстернях випускають продукцію: верстати, інструменти, зварювальні апарати, плуги, борони.

Випускники училища 1905 року на зустрічі

з учнями Ремісничого училища №3 (1947 рік)

      З 1950 року училище почало готувати кадри для річкового та морського флоту Української республіки.

Учні Професійно-технічного училища №3  м. Києва

 на лабораторно-практичних заняттях (1957 рік)

      З 1985 року – Середнє професійно-технічне училище №32, яке створено шляхом об’єднання двох навчальних закладів – Середнього професійно-технічного училища № 3 та Технічного училища № 2.

Училище проводить підготовку фахівців широкого профілю, які могли б працювати з повною віддачею на флоті.

 

Учні Середнього професійно-технічного училища №32 м. Києва на теоретичних заняттях (1986 рік)

      У липні 2003 року Середнє професійно-технічне училище № 32 перейменовано в Київський професійний ліцей водного транспорту.

      У березні 2006 року ліцей реорганізовано в
КИЇВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ.

   За роки свого існування з училища було випущено понад 40 тисяч кваліфікованих фахівців. Серед яких: 15 докторів і кандидатів наук, десятки офіцерів вищого складу, три Герої Соціалістичної праці, капітани суден, відомі керівники різних галузей господарства та українського флоту, а ще гордість Училища – народна артистка України, лауреат Державних премій СРСР та УРСР – Валерія Гаврилівна Заклунна.

     Наказом Міністерства освіти і науки України №1124 від 26.11.2010 року
КИЇВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ
реорганізовано, шляхом приєднання, в відокремлений структурний підрозділ Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевич-Сагайдачного.

     Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.03.2017 № 471 "Про створення Державного професійно-технічного навчального закладу "Київське вище професійне училище водного транспорту".
     Ліквідовано відокремлений структурний підрозділ "Київське вище професійне училище водного транспорту Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевич-Сагайдачного та створено ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "КИЇВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ".

 

СЬОГОДЕННЯ

   «Парад професій» на Хрещатику

«Дебют першокурсника» – посвята в професію

Майстер-клас «Морські вузли»

Профорієнтаційний захід
«Професія, яку ми обираємо»

Професія «Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника (організації, підприємства, установи)

Професія «Моторист- машиніст, стерновий (керманич),
слюсар ремонтник судновий»

Професія «Кухар, кухар судновий»

Професія «Судноводій, помічник механіка»

скачать софт